POLOWANIE ZBIOROWE 16.10.2016 r

  

           Zgodnie z grafikiem polowań zbiorowych opracowanym we wrześniu br. na strzelnicy w Nowogardzie na corocznym przystrzelaniu broni, w dniu 16 października 2016 roku w Świerznie odbyło się I polowanie zbiorowe otwierające sezon polowań zbiorowych 2016/2017. Odprawy myśliwych i naganki dokonał Łowczy Koła, Kol. Eugeniusz Putyrski będący także Kierownikiem I polowania zbiorowego.                                

     Prezes Koła, Kol. Mirosław Surma poinformował, że  23 października odbędzie się inwentaryzacja dzików mająca na celu opracowanie metod skutecznego zwalczania ASF w pogłowiu świń domowych i dzików. Koordynatorem akcji na terenie naszego obwodu jest Nadleśnictwo Gryfice. Po odprawie odbyło się polowanie zbiorowe z udziałem 14 Kolegów i skromnej 2 osobowej naganki.

     W 5 pędzeniach oddano 3 strzały i pozyskano 1 jelenia byka. Osłabionego byka (szesnastak obustronnie koronny  nieregularny ) w ramach odstrzału sanitarnego pozyskał Kol. Bolesław Kelner. Polowanie zakończono około godz. 14.00 bardzo skromnym pokotem, a Kol. Bolesław Kelner został podwójnie uhonorowany - medalem „Król polowania” i „ Król pudlarzy”.

     Kol. Sylwester Borowski w czasie polowania nie pozyskał zwierzyny, ale po zakończeniu ostatniego pędzenia, tuż przy swoim samochodzie zaparkowanym pod dębami pozyskał zdrowego dorodnego prawdziwka. Niestety ale Kierownik polowania nie był przygotowany na taką okoliczność i nie uhonorował  Kolegi medalem „Król grzybiarzy”.  Po tradycyjnym pieczeniu kiełbasek nad ogniskim, uczestnicy polowania rozjechali się do domów.

 

 

1.JPGpolowanie db rogowo 9.JPGpolowanie db rogowo 8.JPG