zawody strzeleckie db rogowo 5.JPGzawody strzeleckie db rogowo 2.JPGzawody strzeleckie db rogowo 1.JPG

         W dniu 18 września 2016 roku o godz. 10.00 na strzelnicy „KRZYWY DZIK ” w Nowogardzie odbyło się coroczne obowiązkowe przystrzelanie broni w którym udział wzięło 24 Kolegów.

     Przed przystrzelaniem broni Kol. Eugeniusz Putyrski,  Łowczy Koła przeprowadził szkolenie z zasad zachowania bezpieczeństwa na polowaniach zbiorowych. Następnie wspólnie ustalono terminarz polowań zbiorowych w sezonie łowieckim 2016/2017.

     Po raz IV zostały rozegrane zawody o „PUCHAR KOŁA”. Do łącznej punktacji zawodów mających wyłonić zwycięzcę zawodów zaliczono wynik uzyskany z obowiązkowego przystrzelania broni kulowej do makiety na 100 m, wynik na 50 m do makiety dzika w przebiegi i wynik w strzelaniu do rzutków (trap). Obowiązkowe przystrzelanie broni przeprowadził Kol. Józef Potrawski  instruktor strzelectwa myśliwskiego.      Pozostałe konkurencje zaliczane do Pucharu Koła przeprowadził  Kierownik strzelnicy, Kol. Dariusz Jarski. Zwycięzcą zawodów o „PUCHAR KOŁA” po raz drugi został Kol. Paweł Zelwak.

Kolejne miejsca zajęli Koledzy:

II miejsce – Kol. Jan Mazur

III miejsce Kol. Wiesław Szczeblewski

IV miejsce – Kol. Karol Ciszek

V miejsce – Kol. Bolesław Kelner

      Z kronikarskiego obowiązku przypomnę, że obowiązkowe przystrzelanie broni od 2011 roku odbywa się na strzelnicy „KRZYWY DZIK” w Nowogardzie (wcześniej odbywało się na strzelnicy w Jarominie),

a I zawody o „PUCHAR KOŁA” rozegrano w 2013 roku z okazji jubileuszu 60 – lecia naszego Koła.

Zawody zakończono około godz. 14.00 wręczeniem pucharów za zajęcie trzech pierwszych miejsc w zawodach o „PUCHAR KOŁA”, cennych nagród rzeczowych i wspólnym grillowaniem.

zawody strzeleckie db rogowo 9.JPGzawody strzeleckie db rogowo 7.JPGzawody strzeleckie db rogowo 6.JPGzawody strzeleckie db rogowo8.JPGzawody strzeleckie db rogowo 2.JPGzawody strzeleckie db rogowo 8.JPG